Vyhledávání


Kontakt

Fit studio Mnichovice
Masarykovo náměstí
Mnichovice
251 64

Tel. : 775 250 506

E-mail: karolinakucerova@seznam.cz

SM SYSTÉM

Metoda SM SYSTÉM neboli " Stabilzační a Mobilizační Systém" se opírá o 30let postupného vývoje a 25 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy.

Cvičení se skládá ze sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

Cílovou skupinou pro cvičení SM Systém jsou lidé, kteří tráví věšinu času v sedě a lidé s jednostranným zatížením těla, především sportovci s jednostranným zatížením - např. golf, tenis, hokej, tenis, squash, box.

Cvičení SM systému navrací ztracenou harmonii. Svaly, které "neumí fungovat" se aktivují ve spirálních řetězcích, tzn. oslabené svaly se posilují a naopak svaly, které jsou při sedavém způsobu života v napětí a naše tělo pouze zatěžují - "stahují ho" učíme tímto cvičením relaxovat (utlumit je) a protahujeme je. Což umožňuje uvolňený a rozsáhlý pohyb bez bolesti.

Tuto metodu používá řada vrcholvých sportovců jako kondičí trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Nejdůležitější na cvičení SMS je, že pomocí svalových spirálních zřetězení vytváří v těle sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby, a umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Zároveň svalové spirály dávají páteři optimální pohyblivst.

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 do 100 let - děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. 

SM Systém je vhodný pro lidi s bolestí zad nebo pro ty, kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů - kloub kyčelní, kolenní a ramenní, klouby nohou a klenba nožní.

S Sebou si vemte teplé ponožky, ručník, pití (stačí 0,5l), na sebe ideálně triko s dlouhým rukávem, delší legíny a v chladnějším počasí případně mikinu na protahovací část.

Kurzy SM Systému 

PONDĚLÍ 

  • 15:00 SM SYSTÉM KURZ - děti 

ÚTERÝ

  • 20:00 SM SYSTÉM KURZ  

ČTVRTEK 

  • 20:00 SM SYSTÉM KURZ 

 

Cena 1 lekce 150kč /10x lekce za 1200kč

Rezervace na tel. 775 250 506