Vyhledávání


Kontakt

Fit studio Mnichovice
Masarykovo náměstí
Mnichovice
251 64

Tel. : 775 250 506

E-mail: karolinakucerova@seznam.cz

FLOWIN

FLOWIN je nový tréninkový koncept, který k nám přišel ze Švédska. Byl vyvinut fyzioterapeuty speciálně pro desetibojaře, kteří pro všechny disciplíny svého sportu potřebují plně funkční všechny svaly a to především ty, které nejsou vidět. Jedná se o tzv. hluboký stabilizační systém těla - svaly břicha, zad, bránice a svaly pánevního dna. Tyto svaly jsou důležité pro správné držení těla, při každém pohybu by se měli zapojovat jako první proto, aby nevhodný pohyb nepoškodil nějaký sval či kloub.

Flowin se cvičí na desce, ke které jsou další podložky pod kolena, ruce a nohy. Skluzem po podložce, ať už nohou nebo rukou, se vždy zapojí i centrum těla. Každý posiluje vahou vlastního těla, a tudíž si nemůže ublížit. Sympatické je, že můžete spojit více pohybů najednou, např. vpřed a dolů, a tím posilovat více svalů a zároveň šetřit klouby od dopadů. Jedná se o balanční cvičení, tělo se musí snažit udržet rovnováhu, a proto zapojuje již zmíněný hluboký stabilizační systém.

Lekce Flowinu jsou ideální pro sportovce na jakékoli úrovni, ale upravené hodiny jsou skvělé pro širokou veřejnost. Naším cílem je ovšem postupně posilovat hluboké svalstvo a dostat tak tělo do individuálně ideální kondice a posunout výkonnost zase o něco výš a dál.

Chcete zjistit, jak může být jednoduchý pohyb těžký? Přijďte na Flowin.

S Sebou si vemte pevnou sálovou sportovní obuv, ručník, pití (alespoň 0,5l), na sebe ideálně tílko nebo prodyšné triko a tříčtvrťáky nebo kraťasy (zapotíte se), v chladnějším počasí případně mikinu na posilovací a protahovací část.