Vyhledávání


Kontakt

Fit studio Mnichovice
Masarykovo náměstí
Mnichovice
251 64

Tel. : 775 250 506

E-mail: karolinakucerova@seznam.cz

BOSU

Zákledem cvičení na BOSU je speciálně vyvinutá nafukovací kopule BOSU Balance `Trainer, jejíž název vznikl z anglického "both sides up = obě strany nahoru"

BOSU ® Balance Trainer se může používat plochou stranou jak nahoru, tak dolů pro různé druhy balančních cvičení. BOSU ® Balance Trainer byl původně vyvinutý pro rehabilitaci. Díky jednoduchosti této pomůcky si každý uživatel určuje vlastní úroveň obtížnosti. Pohyby a pozice jsou jednoduché, vše se učí postupně. Jedná se o cvičení bez obtížných choreografií, cvičit můžou úplně všichni bez rozdílu věku, kondice i váhy. Po celou hodinu nepřemýšlíte nad ničím jiným, než jak udržet stabilitu, proto je vhodné také pro lidi s psychicky náročným povoláním.

Cvičení je výjimečné v tom, že zapojuje nejen vědomě ovládané svaly, ale i hluboké kosterní a další důležité svaly (posturální), které na rozdíl od našich předků vinou moderního stylu života nepoužíváme a které zajišťují správné držení těla. Ochablost těchto svalů pak zapříčiňuje velmi časté bolesti zad a kloubů. Provádění cviků na bosu nezatěžuje klouby, pomocí držení rovnováhy stimuluje svaly v těle zajišťující správné zakřivení páteře a postavení pánve. BOSU je určený pro širokou škálu tréninků od balančních či rehabilitačních až po posilovací tréninky.

Pokud je pro Vás zumba moc taneční, aerobic nudný a pilates neakční, je BOSU ® to pravé pro Vás.

Cvičení BOSU ® komplexně posiluje svaly celého těla, zpevňuje šlachy a vazy, zajistí lepší koordinaci pohybu, držení těla a jako každá fyzická aktivita má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a redukci tuku. Odměnou Vám bude štíhlejší postava, pevnější tělo a pravidelné cvičení může pomoci odstranit bolesti zad a šíjových svalů.

S Sebou si vemte pevnou sálovou sportovní obuv, ručník, pití (alespoň 0,5l), na sebe ideálně tílko nebo prodyšné triko a tříčtvrťáky nebo kraťasy (zapotíte se), v chladnějším počasí případně mikinu na posilovací a protahovací část.