Vyhledávání


Kontakt

Fit studio Mnichovice
Masarykovo náměstí
Mnichovice
251 64

Tel. : 775 250 506

E-mail: karolinakucerova@seznam.cz

KICKBOX

ADK neboli aerobic dynamic kickbox je hodina, která se skládá z aerobního zahřátí, důkladného protažení pro získání lepší flexibility a rozsahu při následujícím tréninku kopů a úderů. Hlavní část lekce obsahuje posilování důležité pro získání techniky úderů a kopů. Lekce je určená pro klienty se základní fyzickou zdatností. V rytmu hudby se provádějí všechny údery a kopy do boxerských bloků, dochází k intenzivnímu tréninku pro silovou vytrvalost.

I přes fyzickou náročnost je toto cvičení vhodné nejen pro získání nových dovedností a souměrném rozvoji aktivního svalstva, ale patří mezi aerobní aktivity,které nám zlepšují výkonnost kardiovaskulárního systému (plic, srdce a oběhové soustavy) ale také zlepšující se kondicí pomáhají intenzivním spalováním kalorií hubnout.

Několikrát během hodiny se tělo dostane svými výkony do anaerobního stadia práce, ale to mu vydrží vždy jen někoik desítek sekund a opět samovolně zvolní do aerobního pásma, kde se například kyselina mléčná odbourá. 

Při ADK dochází k dynamické aktivizaci a rozvoji svalových vláken, zvyšování fyzické kondice a následně k efektivnějšímu využívání uložených energetických zdrojů a rychlejšímu spalování tuků.

První návštěva ADK většinou, jako vždy při zkoušení nových pohybových dovedností možná trochu zaskočí množstvím rychlích dynamických pohybů ale s každým dalším propoceným tričkem si je člověk víc jistý a spokojený - nejenom, že to zvládl, ale dokonce se stále zlepšuje. Při kvalitním provádění technik tělo funguje v koordinované souhře svalů a nedochází k přetěžování některých partií.

Jde rozhodně o velmi energické, rychlostně vytrvalostní cvičení, při kterém se procvičí svaly nejen paží a nohou, ale kompletně celého těla s důrazem na aktivní systém středu těla tzv. "core" (svaly břicha, hýždí a zad). Při balancování na jedné noze v technikách kopů je tato svalová práce nejvýraznější.

Pro ADK není podmínkou výborná fyzická kondice, zkušenosti z bojových sportů či věkové omezení. Každý z nás máme své fyzické limity, které zbytečně nepokoušíme a hodinu odcvičíme v rámci svých možností.

S Sebou si vemte pevnou sálovou sportovní obuv, ručník, pití (alespoň 0,5l), na sebe ideálně tílko nebo prodyšné triko a tříčtvrťáky nebo kraťasy (zapotíte se), v chladnějším počasí případně mikinu na posilovací a protahovací část.

KICKBOX se cvičí tyto dny a časy :

ČTVRTEK 17:45 s Pepou

Cena : 130kč/lekce

Permanentka na 10 lekcí - 1200kč

Rezervujte si svou lekci na tel. : 775 250 506