Vyhledávání


Kontakt

Fit studio Mnichovice
Masarykovo náměstí
Mnichovice
251 64

Tel. : 775 250 506

E-mail: karolinakucerova@seznam.cz

PAVLA BAUEROVÁ - Jóga děti

 

Pavla Bauerová  je lektorkou dětské jógy a má Akreditovaný kurz Cvičitel jógy II. třídy se zaměřením na dětskou a rodinnou jógu.

Lekce dětské jógy : 

Jógová lekce u dětí probíhá zhruba takto: seznámení, průpravná cvičení, hry - zábava (písničky, básníčky), dechová cvičení, relaxace

3-6 let: cvičení je vedené formou hry, u tohoto věku není kladen důraz na správné provedení pozice, zařazují se aktivity, kdy se děti pohybují volně v prostoru, není zde žádoucí, aby se přirozená energie potlačovala, dochází k sociálnímu rozvoji. Jóga učí děti správné motorické návyky, vede ke schopnosti uvědomit si rozdíl mezi uvolněním a napětím, rozvíjí dětskou kreativitu, dětem se dává prostor k uplatnění jejich fantazie, můžou samy vymýšlet pozice..ve spojitosti se zvířátky, rostlinami..

 

6-10 let: V tomto věku se volí aktivity, které zlepšují obratnost, vytrvalost, sílu, cvičí se i ve dvojicích, zařazují se též hry, klade se větší důraz na správné provedení pozice. Vzhledem k častějším rozvinutým problémům s páteří je hodina volena formou protahování, odvedení od stresu s psychickým i fyzickým uvolněním..vhodná je i sestava Pozdravu Slunci.